FDA Onaylı Cilt Bakımı Uygulaması: Hydrafacial

Cildi doğallığına kavuşturan hydrafacial, cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayarak yenilenmesini ve nemlenmesini sağlıyor, ışıltılı bir cilde kavuşmayı mümkün kılıyor! Cilt için gereken tüm bakım ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunarak cildin her daim ışıltılı ve kusursuz görünmesini sağlıyor.

Hydrafacial Nedir, Neden Yapılır?

Hydrafacial her mevsim uygulanabilen ve cildin her daim parlak ve kusursuz görünmesini sağlayan bir anti-aging cilt bakımı yöntemidir. Üstün Vortex teknolojisi sayesinde cilde herhangi bir zarar vermeden vakumlama yöntemi kullanılarak cilt temizlenir ve ölü hücrelerden arındırılır. Ayrıca hydrafacial cihazının patentli Hydrapeel uçlarının yüzeyleri farklı fonksiyonlar için hazırlanmış ve cildin hassasiyet derecesine göre ayarlanabilir.

Hydrafacial cilt bakımı sayesinde cildin maruz kaldığı dış etkiler en aza indirilir. Cildin ihtiyacına göre uygulanan serum, asit, vitamin ve asitler sayesinde cilt bakımının etkisi daha uzun hale getirilir. Cilt üzerinde olan akne ve leke, siyah nokta ve geniş gözenek gibi sorunlar tedavi edilir. Nem ve elastikiyetini kaybetmiş cilt nemlendirilir, cildin nem kapasitesi artırılır.

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

Benzersiz teknolojisi sayesinde cilt problemlerini tek seansta çözebilen hydrafacial, klasik cilt bakımlarından ayrılıyor ve cildin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Hydrafacial yaptıranlar faydalarından memnun, tüm cilt tipleri için ideal olan bakımın avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Cildinizdeki ince çizgi ve kırışıklıkları azaltabilirsiniz.
  • Cildinize elastikiyetini geri kazandırabilirsiniz.
  • Cildinizi derinlemesine nemlendirebilirsiniz.
  • Cildinizdeki güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.
  • Cildinizde bulunan siyah nokta sorununu çözebilirsiniz.
  • Akne ve yağlanma sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Gözeneklerinizi sıkılaştırabilir, cildinizi canlandırabilirsiniz.
  • Lifting etkisi ile cildinizi gerebilirsiniz.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır, Ne kadar Sürer?

Ağrısız ve acısız bir şekilde dekolte bölgesinden itibaren boyuna, yüze ve ellere uygulanan hydrafacial ortalama 35-45 dakika sürer. 4 aşamadan oluşur ve her bir aşama tek seansta uygulanır. İlk seanstan itibaren etkisi hissedilir. Bu yüzden hydrafacial öncesi sonrası fotoğraflara bakarak değişimi rahatlıkla görebilirsiniz. Ortalama ise 4-6 seans sürer.

Temizleme: Bu aşamada cilt yapısı belirlenir ve cildi temizlemek için uygun solüsyon uzman tarafından belirlenir. Böylelikle seçilen solüsyon sayesinde ciltte biriken kir ve yağ yumuşatılır, kişiye özel kullanılan hydrapeel uçlar ile vakumlanarak temizlenir.

Asit Peeling: Gözenekleri tıkayan yağ ve kirin ciltten uzaklaştırılması için Glikolik ve Salisilik asitleri içeren bir karışım kullanılır. Vortex teknolojisi ile çalışan vakum sistemi sayesinde, asit peeling solüsyonu yüzeyden derinin altına kadar uygulanır. Ölü deri, kir ve yağ cildin alt katmanından itibaren nazikçe vakum ile çekilir.

Serum İletimi: Temizleme ve peeling yapıldıktan sonra 3. aşamaya geçilerek cildin ihtiyaç duyduğu özel serumlar deri altına etki etmesi için yine el değmeden uygulanır. Tüm yüzeylere etki eden serum sayesinde cilt beslenir ve yenilenerek canlı bir hale gelir.

LED Işık Uygulaması: Hydrafacial bakımının son aşamasında kırmızı led ışık ile kolajen sentezi artırılır, lifting etkisi elde edilir. Mavi led ışık ile akneyi oluşturan bakteriler ortadan kaldırılır ve cildin sakinleşmesi sağlanır. Ayrıca Lenfatik Drenaj başlığı sayesinde cilt toksinlerden arındırılır, ciltte kan dolaşımının artması sağlanır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde yaptırılan en güvenli cilt bakımlarından biridir. Bu nedenle hydrafacial zararları diğer uygulamalara göre yok denecek kadar azdır. Uygulama sonrası günlük aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. Fakat uygulama sonrası ilk gün direkt güneşe maruz kalmamalısınız. Gözenekleriniz açık olacağı için birkaç saat makyaj yapmamalı, tozu toprağı çok olan yerlerden uzak kalmalısınız.

Siz de alanında uzman bir hekim olan Op. Dr. Alpaslan Topçu ile irtibata geçebilir, hydrafacial fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Size özel hydrafacial ile cildinizi ölü hücrelerden arındırabilir, nefes almasını kolaylaştırarak genç kalmasını sağlayabilir ve hayalinizdeki cilde kavuşabilirsiniz.


Bu konudaki daha detaylı bilgiye Hydrafacial sayfamızdan ulaşabilirsiniz.