Liposuction Hakkında Merak Edilen 10 Soru

1)Kaç yaşından önce uygulama yapılması tavsiye edilmez?

18 yaşından önce operasyon yapmayı vücut gelişimi açısından uygun bulmamaktayız.

2)Kimlere liposuction uygulaması yapılmaz?

Liposuction (yağ aldırma) bir zayıflama yöntemi değildir. Kontür düzeltme operasyonudur. Boy/ Kilo oranı çok yüksek olan hastalarda bu uygulamayı önermemekteyiz. Önce düzenli egzersiz ve diyet programı ile hastanın kilo vererek ideal oranlara yakın olması önerilmektedir. Cilt elastikiyeti iyi olmayan hastalarda da (aşırı kilo alıp vermiş, ciltte yoğun çatlaklar içeren alanlara sahip hasta, cilt kalınlığı azalmış ileri yaş hastalarda) önerilmemektedir.

3)Lazer liposuction ile hangi yağlar alınır?

Bölgesel olarak fazlalık içeren her alana uygulanabilir.

4)En fazla ne kadar yağ alınabilir?

Hastanın vücut ağırlığının ortalama % 6’sı kadar almak idealidir. Bazen bu oran kişiden kişiye değişiklik gösterip artabilir. Ancak daha büyük miktarlar operasyon sonrası riskleri arttırır.

5)Lazer liposuction sonrasında yağ alınan bölgede tekrar yağlanma olabilir mi?

Vücudumuzda belli bir yağ hücre sayısı vardır. Bu sayı çok değişmez. Biz kilo alınca yağ hücreleri genişler. Operasyon yapılan alanda hasta kilo alsa bile diğer bölgelere göre daha az yağlanma olur.

6)Liposuction Ameliyatı kalıcı mıdır?

Evet kalıcı bir yöntemdir. Hastaların dikkat etmesi gereken şey çok kilo almamaktır. Şayet hasta 5 kilo ve üzeri alırsa vücudu deforme olur.

7)En çok hangi bölgelerde iyi sonuç veriyor?

Gelişen teknolojik yöntemler ile her alanda çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Gıdı, kol, karın, bacak, sırt ve erkeklerde göğüs bölgesi en çok uygulama yaptığımız alanlardır.

8)Uygulamanın ardından nelere dikkat etmek gerekir? 

Diyet ve egzersize doktorunuzun önerdiği zamanda başlanarak bunu bir yaşam şekli haline getirmek uygulamanın sonucunu ve verimini kalıcı kılar.

9)Hastalar arasında gençlerin ağırlığı nedir?

Her yaş grubundan hastamız olmakla birlikte hastalarımız en sık 20-40 yaş arasındadır.

10)Liposuction fiyatları neye göre belirlenir?

Fiyatlandırma yapılan bölge sayısına göre belirlenmektedir. Unutulmamalıdır ki liposuction operasyonu tam teşekkülü bir hastanede uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Liposuction operasyonu için detaylı bilgiye lazer liposuction sayfamızdan ulaşabilirsiniz.