Özellikle kadınlar arasında yaygın olan selülit, günümüzde gelişen FDA onaylı dual bir sistem olan BTL Emtone teknolojisi sayesinde ameliyatsız bir şekilde tek başına etkili bir çözüm sunuyor.

Emtone teknolojisi sayesinde yağ çeperini küçültülüyor, vücuttaki kolajen yenileniyor, cilt elastikiyeti onarılıyor, kan dolaşımı artırılıyor ve metabolizma hızı da artırılarak selülit tedavisine farklı bir bakış açısı getiriliyor.

5 farklı alanda çözüm üreten Emtone teknolojisi ilk seanstan itibaren görülebilen etkisi sayesinde bilinen tüm tedavi yöntemlerini unutturuyor.

Selülit Nedir, Neden Oluşur?

Deri altındaki bozulmuş ve genişlemiş olan yağ dokusunun vücut yüzeyinde çukurlu bir görünümde olmasına selülit denir. Temelde estetik bir sorundur, cildin farklı bölümlerinde portakal kabuğu görünümünde olur. Çoğunlukla görüldüğü yerler ise karın, uyluk ve kalça bölgeleridir. Cildi ve cilt yağ dokusunu etkileyen selülit nadiren de olsa kol bölgesinde görülebilir.

4 Aşamada Özetleyecek Olursak;

 1. Dışarıdan bakıldığında gözle görülür bir şekil bozukluğu olmasa da kişi eliyle bastırdığında oluşumu görebilir. Bu evreye gizli selülit de denir.
 2. Ayakta dururken fark edilmeyebilir ancak kişi oturduğunda net bir şekilde fark edilir. Bu ilk iki evre kolaylıkla tedavi edilir.
 3. Ayakta net bir şekilde görülür. Tedavisi ilk iki evreye göre uzun olabilir ancak tedavisi mümkün ve zahmetsizdir.
 4. Cilt renginde bozulmalar olur ve bu durumda ağrı olabilir.

Nedenlerine gelecek olursak; kadınlar arasında en önemli estetik sorun olarak görülen selüliti etkileyen birçok faktör olabilir. Fakat en temel sebepler arasında dolaşım bozukluğu yer alır. Dolaşım bozukluğuna sebep olan faktörler ise şunlardır:

 • Yeterli miktarda su içmemek,
 • Hareket etmemek,
 • Aşırı yağlı yiyecekler ve fast food tarzı ürünler tüketmek
 • Alkol ve sigara kullanmak
 • Genetik faktörler

Dolaşım yetersizliği sonucunda metabolizma yavaşlar. Vücut yağı harcayamaz veya enerjiye dönüştüremez. Bunun sonucunda vücutta yağ birikir. Sağlıksız beslenme, genetik faktörler, hormonal sebepler ya da yaşa bağlı sebeplerden dolayı ise vücut yeterli kolajen üretemez. Tüm bunlar sonucunda yağ doku ve bağ dokudaki genleşme ve bozulmalar elastikiyet kaybı oluşmasına sebep olur.

Selülit Tedavisi - Selülit Nasıl Geçer?

Selülitin birçok tedavi yöntemi vardır. Özellikle 3. ve 4. evre tek başına doğal yöntemler ile geçmeyeceğinden dolayı estetik danışman ve dermatolog tarafından uygun tedavi yöntemi kullanılarak tedavi edilmelidir. Tedavide alt yağ tabakasındaki dokuyu azaltmak yalnızca bölgedeki selülitlerin azalmasına yardımcı olur, kesin sonuç vermez. Bu yüzden uygun bir tedavi yöntemi kullanılmalı ve selülit oluşumuna sebep olan tüm faktörlerler ile savaşılmalıdır. Bu noktada Emtone selülit cihazı, iki cihazın bir arada kullanılmasıyla geliştirilmiş ve etkisi kanıtlanmış bir cihaz olduğundan dolayı, tüm faktörlere etki ederek selülit oluşumuna son noktayı koyuyor.

Selülit Tedavisinde BTL Emtone Teknolojisi Emtone Nasıl Etki Eder?

Selülite neden olan tüm faktörlere etki eden emtone uygulaması, Monopolar Radyofrekans ve Şok Dalga Enerjisi sayesinde özellikle selülitin ana nedenlerinin tedavi edilmesini sağlıyor. Etkilerini sıralayacak olursak:

 • Yağ odacıklarının küçülmesini sağlıyor,
 • Kan dolaşımını düzenliyor,
 • Metabolik problemleri ortadan kaldırıyor,
 • Ciltteki elastikiyet kaybını onarıyor,
 • Kolajen liflerini onarıyor.

Selülite neden olan metabolik atıkları odaklı basınç enerjisiyle ortadan kaldıran bu teknoloji, hasar görmüş kolajen lifleri de radyofrekans enerjisi sayesinde onarıyor. Bu sayede cilt elastikiyeti geri kazandırılıyor. Derin dokuda iyileşmeyi de sağlayarak hem gözle görülür hem de hissedilir derecede iyileşme sağlıyor.

Kişi uygulama esnasında herhangi bir ağrı-acı hissetmez. Tedavinin seansı kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 4 seans sürer ve seans tedavi edilen bölgeye göre yaklaşık 20 dakika sürer.

Emtone Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Emtone tedavisi ameliyatsız bir işlem olduğundan dolayı günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Bu yüzden sosyal yaşamı etkilemez. Ağrısız-sızısız ve oldukça konforlu bir uygulamadır. İlk seanstan itibaren etkisini hissettiren uygulama vücuttaki tüm selülitli alanlara rahatlıkla uygulanıyor. Ayrıca güvenilir bir uygulama olduğu için hamile ve emziren hastalar dışında herkes tarafından tercih edilebilir. Cilt üzerinde herhangi bir hassasiyete sebep vermediği için her mevsim uygulanabilir olması ise bir diğer avantajıdır.

Siz de alanında uzman olan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu ile irtibata geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve size özel tasarlanan tedavi yöntemi ile pürüzsüz bir görünüme kavuşabilir, cildinize hak ettiği değeri verebilirsiniz.