Hakkında

Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Alpaslan Topçu doğal estetik anlayışı ile insanların estetik sorunlarına ve ihtiyaçlarına doğru çözümler üretir. Operasyonlarında doğallık, sağlıklı ve güzel yaşlanmak önceliğidir. Estetik dünyasındaki tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek birçoğuna öncülük etmiştir. Gerçekleştirdiği sayısız başarılı uygulama ile estetik ve plastik cerrahi alanında tanınan isimler arasında yer almaktadır.

Cerrahi ve cerrahi dışı uygulamalarda son teknoloji ve yöntemleri kullanan Op. Dr. Alpaslan Topçu operasyonları ihtiyaca göre belirleyip güvenle uygulamaktadır. Başarılı ve iyileşme süreci rahat geçen cerrahi operasyonlarının yanı sıra aynı zamanda ameliyatsız estetik uygulamaları ile hastalarına alternatif çözümler sunar. Operasyonlarında geçici çözümlerden daha çok cilt kalitesini arttırmaya ve etkili sonuçlara yönelen Op. Dr. Alpaslan Topçu bazı uygulamaları kombine kullanarak cildiniz için daha fazla verim sağlamayı amaçlamaktadır.

Özgeçmiş

Alpaslan Topçu 1976’da İskenderun’da doğdu.

İskenderun Lisesi’nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenimine devam etti. İhtisasını Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekons. ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamlayan Alpaslan Topçu, 2002 yılından itibaren Türkiye’de ve dünyada Estetik Plastik Cerrahi alanında çeşitli kongrelere, panellere ve kurslara katıldı.

Alpaslan Topçu’nun İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış toplam 9 yazılı makalesi ve 22 sözlü ve yazılı bildirisi bulunmaktadır.