Meme Büyütme Cerrahisi

Meme tarih boyunca kadınlarda DİŞİLİK, DOĞURGANLIK ve KADIN figürlerinin vazgeçilmez işareti olarak kadın anatomisinde çok önemli bir yer tutar. Kabul edilen meme ölçüleri tarih boyunca toplumsal öngörülere göre değişmiştir.

Meme Büyütme Cerrahisi Nedir, Kimlere Uygulanabilir?

Gelişimsel olarak memeleri küçük kalan hastalar, doğum veya hızlı kilo vermeye bağlı memelerinde boşalma olan hastalar, her iki meme arasında büyüklük farkı olan hastalar meme büyütme cerrahisi için uygun hasta grubuna girer.

Meme Büyütme Cerrahisi İçin Uygun musunuz?

Bu ameliyat için uygun bir hasta olup olmadığınıza doktorunuzla beraber yapılan fizik muayene sonuçlarına göre karar vermelisiniz.

Meme Büyütmede Ne Tür Yöntemler Kullanılır?

Günümüzde en çok kullanılan meme büyütme tekniği slikon protez ile meme büyütmedir. Bir diğer popüler yöntem hastanın kendi yağı ile meme büyütme operasyonudur.

Kaç Tip Protez Vardır, Slikon Protez Zararlı mıdır, Değiştirmek Gerekir mi?

2 tip slikon protez vardır. İçi sıvı ile doldurulabilen ve halihazırda jel ile dolu olan. Hangi protezin kullanılacağı doktorun tercihine göre belirlenir. Jel ile dolu olan protez; yuvarlak ve anatomik (damla) olmak üzere iki tiptir. Bu ikisinden hangi tipin kullanılacağı; hastanın muayene bulgularına, şekil isteğine ve doktorun tercihine göre belirlenir. Slikon protezlerin günümüzde kullanılan tiplerinde vücuda ispatlanmış bir zararı yoktur. Vücut kullanılan protezleri kapsül dediğimiz ince bir zarla sarar. Şayet kabul edilmiş, iyi marka (FDA onaylı) bir protez kullanılmışsa, herhangi bir şekil bozukluğu olmadan protezin değiştirilmesine gerek yoktur.

Meme Büyütme Operasyonu Sonrası Doğal Sonuç Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Günümüzdeki tüm estetik cerrahi ameliyatlarında olduğu gibi meme büyütme estetiğinde de doğal sonuç hedeflenmektedir. Doğal sonuçta hedef; göğüs çapınız, meme çapınız gibi ölçüm parametlerine en uygun slikon protezi yerleştirmektir. Bugün gelişmiş 3 boyutlu görüntüleme sistemleri ile operasyon öncesinde operasyon sonrası yaklaşık meme şeklinizi görebilmektesiniz. Bu da sonucun daha doğal olması açısından çok önemlidir. Kliniğimizde 3 Boyutlu görüntüleme sistemi mevcuttur.