Kimler Kol Estetiği İçin Uygundur?

Aşırı kilo alıp vermeye ya da yaşın ilerlemesiyle ciltte kollajen kaybına bağlı sarkma problemi olan hastalar kol estetiği için uygundur. Cilt problem olmayıp, cilt altı aşırı yağ birikimi olan hastalar Kol Estetiği için ideal hastalardır.

Kol Estetiğinde Hangi Operasyonlar Uygulanır?

Cilt gevşekliği problemi olmayan, cilt altı aşırı yağ birikimi olan hastalarda Liposuction tek başına yeterlidir. Lazer Yardımlı Liposuction’ın tercih edilme nedeni, cilt sıkılaştırma etkisidir. Cilt Gevşekliği sorunu olan hastalarda ise Kol Germe operasyonunu tercih etmekteyiz.

Kol Germe Operasyonunda Nasıl Bir İz Kalır?

Kol iç kısmında kalacak şekilde, dirsek hizasından başlayarak koltuk altına doğru uzanan, (gerekirse koltuk altına yerleşecek şekilde) J,L yada kısa T benzeri bir iz kalır. Maalesef iz tamamen kaybolmaz ama ilk 2 aydan sonra solar. Bu noktada hastanın izsiz ama sarkık mı, yoksa izli ama gergin bir kola mı sahip olmak istediğine karar vermesi gerekir.

Operasyon Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Operasyon mutlaka tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır. Genel yada Lokal Anestezi altında yapılabilir. Operasyon süresi yaklaşık 2-3 saattir. Operasyondan sonra yaklaşık 15 gün baskılı korse kullanılması tavsiye edilir. Hastalar ortalama 7-10 gün içinde sosyal hayatlarına dönebilir. 1 ayın sonunda ortalama %70 iyileşme sağlanır. Tam iyileşme süresi ortalama 6 aydır.