Dudak Dolgusu Sonrası En çok Karşılaşılan Problemler Ve Sebepleri

Kadınların güzellik olgusu denilince vazgeçemedikleri dolgun dudaklar, deneyimli estetik cerrahların elinde hayalden gerçeğe dönüşüyor. Yüz güzelliğinin can alıcı noktaları çıkık elmacık kemiklerine eşlik eden dolgun dudaklar cazibeyi doruk noktasına taşıyor. Dudaklarınızın ihtiyacı olan hacim, belirgin dudak kontürleri, dudak dolgusu uygulamaları ile gülüşünüze bambaşka bir hava katıyor. Dudakların ince olması yanında, simetri bozukluklarının giderilmesi için de dudak dolgusu kolay uygulanabilirliği ile çözüm oluyor. Estetik bir gülüş yaratabilmek de dudak dolgusu ile mümkün….Güzel bir gülüş için üst diş etlerinizin görünmemesi gerekiyor. İşte bu noktada uzman ellerde yapılan dudak dolgusu kendinden emin gülüşlerin garantisi oluyor.

Doğal Bir Dudak Dolgusu Nasıl Olmalı?

Estetik ve dikkat çekici dudaklara sahip olmak kadınlara ekstra özgüven ve memnuniyet hissi veriyor. Bunun için dudaklarının şeklini ince, hacimsiz, şekilsiz bulanlar, zamanla yaşa bağlı düşüklüğü ortadan kaldırmak isteyenler kısa sürede günlük hayata dönüş sağlayan dudak dolgusu uygulamalarını tercih ediyor. En çok tercih edilen yöntem ise vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asitin dolgu malzemesi olarak kullanılması… Dudağın istenilen bölgelerine orantılı bir biçimde hyalüronik asit enjekte edilerek dudak dolgusunda istenilen hacme ve şekle ulaşılabiliyor. Cerrahi bir işleme gerek görülmeksizin gerçekleştirilen bu uygulamada, dudak kontürlerinin belirgin olması için dudak çizgisine enjeksiyon da uygulamada ağırlıklı işlemlerden birisidir.

Kalitesiz ve Özensiz Uygulamalardan Uzak Durun

Bu kadar kolay uygulanan ve aynı gün içerisinde günlük yaşamınıza devam edebileceğiniz dudak dolgusunun ardından sizin yapmanız gereken ise doktorunuzun söylediği noktalara dikkat etmek… Ancak bu uygulamaların uzman ellerde yapılması istediğiniz sonucu almanız açısından dikkate alınması gereken bir konu… Kaliteli ürün kullanılmaması, özensiz ve dikkatsiz yapılan uygulamalar sonrasında estetik görüntünüzde hoş olmayan sonuçlar da yaşamanız mümkün. Dudak dolgusunun yan etkileri arasında dudak dolgusu sonrası topaklanma, morarma, şişme, dudak düşmesi gibi sonuçlar dikkat çekiyor. Etrafınızda ‘dudak dolgusu yaptırdım pişmanım’ diyen bir yakınınız varsa endişelenmekte haklısınız. Ancak dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asitin kaliteli olması, estetik cerrahın uygulamada deneyimli birisi olması ve steril bir ortam endişelerinizi ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda dolgu malzemesinin kullanımının orantılı olması gerekir. Uygun bir dozda kullanılması dudak dolgusu sonrası üst dudak şişmesi probleminin önüne geçecektir.

Doktorunuzun Uygulama Sonrası Önerilerini Dikkate Alın

Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit aynı zamanda vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olduğu için zararlı bir etkisi bulunmuyor. Ancak dudaklara hacim vermek için başka bir dolgu malzemesinin kullanılması vücudun yabancı bir madde olarak algılamasına ve bir takım sıkıntıların yaşanmasına neden olacaktır. Etrafınızda ‘dudak dolgusu hemen eridi’ gibi şikayetler duyarsanız bu kullanılan dolgu malzemesinin kalitesiz olduğunun ve dozunun iyi ayarlanmadığının bir göstergesidir. Uygulama sonrası doktorunuzun önerilerine dikkat etmeniz en az işlemin kendisi kadar önemli bir noktadır. Dudaklarda topaklanma olmaması için ilk 10 gün dikkatli olunmalı… İşlemin uygulanması ile birlikte 2-3 günlük sürede dudak dolgusu sonrası morarma görülmesi ise iğne izlerinden kaynaklı normal bir durumdur.

Dudak dolgusu sonrası şişlikler de uygulama sırasında oluşan küçük doku hasarlarından meydana gelen geçici bir sıkıntıdır. Dolgunun yoğunluğunun iyi ayarlanmaması ise dudak dolgusu sonrası simetri bozukluğu ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Uygulama sonrası dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de aşırı sıcak hamam, sauna gibi yerlerden kaçınılması yüzme gibi eylemlerden uzak durulmasıdır. Bu tür eylemler enfeksiyon oluşma riski ile birlikte dudak dolgusu sonrası aşırı ödem gibi sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Bu durumda zaman kaybetmeden doktorunuzla iletişime geçmeniz doğru olacaktır.

Kalıcı Dudak Dolgusuna Dikkat!

Estetik cerrahide en yaygın uygulamalardan birisi olan dolgu işlemlerinin kalıcı olmasından ve özellikle doğal olmayan malzemelerin kullanımından kaçınmak gerekir. Vücudun doğal yapısına uyum sağlamayan kalıcı uygulamalar dudak dolgusunda geri dönüşü olmayan sorunların habercisi olabilir. Dudak yapısında kalıcı sertlikler, simetri bozukluğu, doğal dudak hareketlerinin bozulması, gülüşünüzün doğallığını kaybetmesi… Bütün bunları yaşamak kim ister? Dudak dolgusu hakkında daha detaylı bilgi ve operasyon fiyatları hakkında bilgi almak için dudak dolgusu sayfamızı ziyaret ediniz.