Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

Son yıllarda dolgun ve biçimli kalçaların popüler olmasıyla birlikte kalça büyütme ve kalça estetiği de oldukça sık yapılan uygulamalar arasında yerini aldı. Kalçanın dışarı doğru çıkık ve biçimli olduğu bir görüntünün birçok kadının hayali olmaya başlamasıyla vücudun yağ miktarı fazla olan bir bölgesinden alınıp kalçaya yağ enjeksiyonu işleminin yapılması ile kalça büyütme ameliyatları popüler hale geldi. Peki kalçadaki görünümü güzelleştirmek, şekillendirmek ve kalçaya daha estetik bir görüntü kazandırmak için hangi uygulamalar gerçekleştiriliyor, ameliyatı nasıl yapılıyor?

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Ameliyatı Nedir?

Yağ enjeksiyonu ile kalça şekillendirme, kişinin vücudundan alınan yağların kalçaya enjekte edilmesi ile kalça hacmini artırmak ve kalçayı şekillendirmek için uygulanan bir yöntemdir. Yani bölgesel fazla yağınızı kullanarak hem incelmeniz hem de kalçanızı büyütmeniz mümkün. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı yapılırken ilk olarak hastanın vücudundaki fazla yağ, istenilen kalçanın büyüklüğüne, şekline, mevcut yağ yoğunluğuna ve yumuşak doku kalitesine uygun olarak Liposuction yöntemi ile vücuttan çekilir. Çekilen yağlar canlılığı bozulmadan kalçaya enjekte edilir. Operasyon süresi ortalama 45 dakika ile 90 arası sürer, lokal anestezi altında ve hastane ortamında yapılır. Yağ enjeksiyonu ile kalça dolgunlaştırma ameliyatı sonrası iz kalmaz ve aynı gün taburcu olabilirsiniz.

Neden Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Yöntemini Tercih Etmelisiniz?

Biçimli kalçalara kavuşmak amacıyla yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme yöntemini kullanmak sizin için oldukça avantajlı olacaktır. İlk olarak bu yöntemle kalça kıvrım ve detaylarınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. Aynı zamanda kalçanız yukarı doğru kaldırılır ve lifting etkisi yaratılır. Buna ek olarak, karın, bel, kol gibi bölgelerden alınan yağlar sayesinde hem sahip olmak istediğiniz Brezilya poposuna sahip olabilir hem de iz kalmadan bölgesel yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kalça Büyütme Estetiği Kimlere Uygundur?

Bu ameliyat için vücut kitle indeksi normal olan ve normale yakın olan adaylar en uygundur. İnce hastalarda yeterli yağ dokusu elde edebilecek kadar fazla yağ bulunmalıdır. Çok aşırı kilolu ve obez hastalar için ise uygun bir yöntem değildir. Popo estetiğini yaş kriterine göre değerlendirdiğimizde ise 20 yaşından 60 yaşına kadar uygulanabilir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme uygulamasında en önemli olan, kişinin yeterli yağ dokusunun bulunmasıdır.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Operasyonu Kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme uygulamasının sonuçları oldukça tatmin edicidir. Uygulama yapıldıktan sonra enjekte edilen yağlar ilk 6 ay içerisinde yaklaşık olarak %30 oranında kendiliğinden erir. Geriye kalan %70-80 oranındaki kısım ise kilo verilmediği takdirde kalıcılığını koruyacaktır. Unutulmamalıdır ki enjekte edilen yağlar da kişinin vücut yağıdır ve bu sebeple kilo verme durumunda miktarı doğal olarak azalabilir.

Yağ Enjeksiyonundan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Yağ enjeksiyonu ile kalça şekillendirme uygulamasının sonuçlarından genellikle memnun kalınır. Ancak ameliyat sonrası ödem geçtiğinde sonuç daha net ortaya çıkacaktır. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ve biçimlendirme operasyonu sonrası hastalar ilk 6 hafta boyunca kendilerine verilen özel çamaşırları giyerler. Ayrıca ameliyat sonrasında ilk 4 gün boyunca oturmamak gerekir. Geçirilen bu estetik ameliyatın 5. gününden itibaren ise normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işleminde herhangi bir dikiş kullanılmadığından yara izi kalmaz.

Kendi vücut yağınızı kullanarak yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ve şekillendirme operasyonunu başarıyla tamamlayabilir ve hayalinizdeki görünüme sahip olabilirsiniz. Bu noktada estetik operasyonlar konusunda bilgili ve deneyimli bir uzman olan Op. Dr. Alpaslan Topçu ile iletişime geçebilir, kalça kıvrım ve detaylarınızı yeniden şekillendirebilirsiniz.