Ultherapy ile Cilt Deformasyonlarına Son

Yeni estetik yöntemler arasında olan Ultherapy, enjeksiyonsuz uygulanan bir tekniktir. Tekniğin cerrahi olmaması hastanın sosyal hayatına çabucak dönmesini sağlar. Cerrahi olmayan yüz asma tekniği olarak da bilinen Ultherapy, mikro odaklı ultrason yardımıyla derin doku katmanlarına ulaşmayı amaçlar. Uygulamanın fiyat skalası ise yapılan işleme göre farklılık gösterir.

Ulthera Nedir?

Modern yüz gerdirme tekniği olarak da bilinen Ultherapy, hassas bir şekilde ayarlanan lokalize ısıtma özelliğine sahip bir cihazla uygulanan estetik tekniğidir. Bu teknik, ulthera adı verilen bir cihazla uygulanır. Mikro odaklı ultrason enerjisi ile cilt yüzeyine zarar vermeden uygulanan yöntemle cilt altı dokular hedeflenir. Cilt altındaki tabakalar uyarılarak bu bölgede belli bir ısı artışı sağlanır. Böylece cilt, kendini yenileme ve onarım sürecine başlar. Kollajen üretimi tetiklenerek ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi görülmeye başlanır.

Ulthera Uygulamalarında Neler Yapılır?

Ultherapy’ye başlamadan önce uzman, uygulama başlığını cilde temas ettirerek cilt ve cilt altı dokusunu inceler. Bu ilk incelemelere göre uygulama yapılacak alanları belirler. Aynı uygulama başlığı kullanılarak cildin 3 ya da 4.5 mm altına odaklanmış termal cihazlardan yararlanılır. Bu uygulama cilt yüzeyinde herhangi bir tahribata neden olmaz. Ultherapy yalnızca cilt altı dokuları etkiler. Cilt altı dokulara ulaştırılan enerji sayesinde doku katmanları yenilenmeye başlar. Böylece güçlü bir sıkılaşma meydana gelerek gergin bir cilt yapısına kavuşulur. Ameliyatsız ve cerrahi olmayan bir teknik olan ultherapy ile daha genç ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Ultherapy Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kaşlarda düşüklük, yanak sarkması, çene çizgisi kaybı, çene bölgesinde sarkma ve gevşeklik, ağız kenarlarında aşağı dönüklük, göz ve boyun çevresi sarkıklığı gibi durumlarda bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve güvenilir bir yöntem olan ultherapy ile daha genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ultherapy’nin Avantajları Nelerdir?

Ultherapy, yüz ve boyun bölgesine uygulanan cilt germe teknikleri arasında cerrahi olmayan en etkili yöntemlerden biridir. Bu uygulama, günlük hayatınızın aksamasına neden olmaz. Uygulama sonrasında sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz. Bu uygulama, 20-60 dakika arasında süren tek seanslık bir işlemdir. Hastanın ihtiyacına uygun tedavi planları hazırlanabilir. Bu teknik, her cilt rengine sahip hastaya uygulanabilir. Tedavi öncesi ve sonrasında özel bir bakıma ihtiyaç duymazsınız. Radyofrekans ve lazer tekniklerine göre cildin daha derin bölgeleri uyarılır. Uygulamadan 90-180 gün sonra işlemin etkilerini daha belirgin bir şekilde görebilirsiniz. Ciltteki gerginlik ve toparlanma etkisi bir yıl kadar devam eder.

Kimler Ultherapy Yaptırabilir?

Cildinde sarkma ve gevşeme şikayeti bulunan herkes bu teknikten yararlanabilir. Daha çok 40-65 arası kişilerde cilt yapısı gevşediği için bu uygulamadan etkili sonuçlar alınır. Daha genç yaştaki bireyler de gerekli gördükleri takdirde bu tekniğe başvurabilirler. Cerrahi yüz germe ameliyatlarından çekinen hastalar için de bu teknik verimli bir seçenektir. Ultherapy ile anestezi ve ameliyat sonrası komplikasyonlara maruz kalmadan gergin ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ultherapy’den Ne Zaman Sonuç Alınır?

Bu tekniğin tüm yüzde uygulanması ortalama 30 dakika kadar sürer. Uygulamadan sonra cilt toparlanmaya başlar ve beklenen ideal görünüme 3 ay sonra ulaşır. Ultherapy ile ciltte mükemmel bir sıkılaşma etkisi oluşur. Tek bir uygulama ile elde edilen sonuç en az bir yıl boyunca etkisini devam ettirir. Bu sürecin sonunda gerekli görüldüğü takdirde Ultherapy işlemi tekrar uygulanabilir. Op. Dr. Alpaslan Topçu’nun güncel ve bilimsel yaklaşımlarından yararlanarak Ultherapy uygulaması yaptırabilirsiniz. Kişiye özel tedavi planlarıyla cildinizdeki sarkma ve gevşeme gibi sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.