Ameliyatsız vücut kontur düzeltme tedavisinde en çok uygulanan ve dünyada en yaygın olan uygulamadır. Soğuk Lipoliz olarak da bilinen Coolsculpting, FDA onaylı bir inceltme yöntemidir. Yaşam şekilleri ve standartlarına bağlı olarak vücutta biriken ve diyet, spor gibi yöntemlerle bir türlü kurtulunamayan yağlara çözüm sunar.

Coolsculpting Nasıl Uygulanır?

FDA onaylı olan sğuk lipoliz uygulaması (Coolsculpting), bölgesel yağ fazlalığı olan bölgeyi bir başlık ile içine alarak dondurma prensibine dayanır. Dondurulan yağ hücreleri kontrollü olarak parçalanır ve o bölgedeki yağ hücreleri kalıcı olarak azalır. Dondurularak parçalanan yağ hücreleri, böbreklerden idrar yoluyla atılır.

Uygulama Ne Kadar Sürer ve Hemen Sonuç Verir mi?

Uygulama yapılan alanda, yağ hücrelerinde ortalama % 30-40 azalma sağlanır. Uygulama süresi her bir alan için ortalama 60 dk. dır. Gözle görülen sonuç ortalama 2-3 ay sonra ortaya çıkar.

Coolsculpting Kaç Seans Yapılır?

Yağlanma problemi olan bireylerin yöneldiği bu uygulamanın seans sayıları da kişinin ihtiyacına ve yağ oranına göre değişiklik gösterebilir. Tek seans olarak ya da birden fazla seans şeklinde de işlemden faydalanabilirsiniz. Seanslar arasında zaman aralıklarının bırakılması önerilir.

Soğuk Lipolz (Coolsculpting) İnceltir mi?

Ameliyata gerek duyulmayan bir işlem olan Soğuk Lipoliz (Coolsculpting), ilk seansın ardından etkilerini göstermeye başlar. Bu yönteme başvuran bireyler, incelme etkilerini çok kısa bir sürede almaya başlarlar.

Coolsculpting Ne Kadar İnceltir?

İncelme miktarları uygulanan bölgeye ve seans sayısına göre değişiklik gösterebilir. Kadın ve erkeklerde başarılı sonuçlar alınmasına yarayan bu işlemde, genel olarak bakıldığında ise 2 ile 16 cm arasında bir incelme gözlenebilir.

Hamileyken Coolsculpting (Soğuk Lipoliz) Yapılır mı?

Yağ hücrelerinin dondurulması yolu ile parçalanmasını sağlayan Soğuk Lipoliz (Coolsculpting) yöntemi kimi bireyler için uygun değildir. Bu bağlamda hamilelere, bu yöntemin uygulanmaması gerekir.

Coolsculpting Kimlere Yapılmaz?

Her ne kadar bu işlem ameliyatsız olsa da, kimi bireyler için uygun olmayabilir. Hamileler ve ilk 6 aylık süreç içerisindeki emziren anneler, geçmişinde kanser hastalığı olanlar ve aktif kanser hastaları, kalp hastaları ve çeşitli hastalıklara sahip bireyler bu işlemler için uygun değildir. Bunların yanı sıra kadınların regl dönemlerinde veya açık yaralar üzerinde bu işlem uygulanamamaktadır. Bu uygulama için uygun olup olmadığınızı, mutlaka alanında yetkin bir kişiye danışarak öğrenmeniz gerekir.

Coolsculpting Sarkma Yapar mı?

Bu işlem, her ne kadar kalıcı bir işlem olsa ve en az deformasyona sahip işlem olsa da, işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İşlemi uygulayan bireylerin, beslenme alışkanlıklarına ve egzersiz rutinlerine dikkat etmeleri gerekir. Bu hem işlemin başarı oranını artıracak hem de bireyi olası sarkma gibi etkenlerden koruyacaktır.

Soğuk Lipoliz (Coolsculpting) Ne Kadar Etkili?

Soğuk Lipoliz (Coolsculpting) bir kilo verme yöntemi değil, yağ yakma yöntemi olarak karşınızda olur. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen bireylerin ilk olarak bunu bilmesi gerekir. Bu işlem, bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanızda ise oldukça etkilidir. Bol bol sıvı tüketmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak işlemin etkilerini kalıcı hale getirmenize yardımcı olur. Kontrollü bir şekilde kilo vermek için bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.

Coolsculpting Genel Olarak Başarılı Bir Uygulama mıdır?

Oldukça konforlu olan bu uygulamada, uygulama sırasında ve sonrasında vakum etkisine bağlı bir rahatsızlık hissi olabilir. Uygulama sonrasında hastalar direkt sosyal hayatlarına dönebilir.
Bu uygulamada başarı oranını arttıran en önemli faktör; doktorunuzla tartışarak bu uygulama için doğru hasta olup olunmadığına karar verilmesidir. İşleme uygun olup olmadığınızı, bölgelere göre soğuk lipoliz (coolsculpting) fiyatlarını ve merak ettiğiniz her şeyi bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Hayal ettiğiniz vücuda, Uzm. Dr. Alpaslan Topçu ve profesyonel ekibi ile ulaşabilirsiniz.