Liposuction İle Bacak Estetiği

Bacaklar vücutta kilo sorunu yaşanan bölgelerin başında geliyor. Bazı hastalıklar da bacak deformasyonlarına neden olabiliyor. Bu durumda bacak inceltme ihtiyacı oluşabiliyor. Bacak inceltme liposuction adı verilen kolay bir işlemle yapılabiliyor.

Bacak İnceltme Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme sürecinde var olan yağların alınması gerekir. Bu işlem liposuction uygulamalarıyla yapılır. Her hastaya göre farklı liposuction teknikleri uygulanır. Bazı durumlarda yağların alınması için bacaklarda küçük kesiler açılabilir. Fıtıklaşmış yağ dokularının eritilmesi için selülit lazerinden yararlanılarak bacakların incelmesi ve etkili bir şekilde sıkılaşması sağlanır. Tüm bu uygulamalardan önce bireyler özenli bir muayene sürecinden geçip kişiye özgü tedavi planları ile karşılanırlar.

Bacak İnceltme Ameliyatı Nedir?

Bacaklardaki fazla yağların cerrahi müdahale ile alınması işlemine bacak inceltme ameliyatı denir. Bu işlem, en çok uygulanan bacak estetiği çeşitlerinden biridir. Kolaylıkla yapılabilen bu operasyonda hastanın ihtiyacına göre üst bacak inceltme ve iç bacak inceltme gibi uygulamalar yapılır. Ameliyat sonrası düzenli olarak spor yaparak ve beslenmenize dikkat ederek bacaklarınızın ince formunu korumanız mümkündür. Sigara ve alkol kullanımından uzak durmanız da bu sürecin sağlıklı bir şekilde devam etmesinde oldukça önemlidir.

Ameliyattan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bacak inceltme operasyonu öncesi 6-8 saat kadar bir süre aç olunması önemlidir. Bu nedenle gece yarısından sonra bir şey yiyip içmemeniz gerekir. Ameliyat öncesi Aspirin ve Plaquenil gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmamanız da oldukça önemlidir. Sigara kullanıyorsanız ameliyat sonrası iyileşme süreciniz uzayacaktır. Sigara kullanımını bırakmanız tedavi sürecinizin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında etkilidir. Operasyondan önce doktorunuz size rutin olarak bazı kan testleri uygular. Bu testlerde anesteziye karşı dirençli olup olmadığınız da tespit edilir. Kan değerleriniz uygun değilse ya da anestezi direnciniz yeterli bulunmazsa bacak inceltme ameliyatına alınmazsınız.

Operasyon İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

18 yaş ve üzerindeki her kişi özgür iradesi ile bu operasyonu yaptırabilir. Alt yaş sınırı yasal düzenlemeler dahilindedir. 15-18 yaş arasındaki bireylerin bacak inceltme uygulamaları yaptırmaları için ebeveyn onayı gerekmektedir. Bacak inceltme operasyonu için üst yaş sınırı yoktur. Sağlık durumu ve anestezi direnci uygun olan kişilere bu bacak estetiğinin yapılmasında sakınca yoktur.

Bacak İnceltme Operasyonu İz Bırakır mı?

Bacak inceltme operasyonu sırasında bacaklara küçük bir kesi açılması gerekli olabilir. Oldukça küçük olan bu kesi belli bir sonra belirsiz hale gelecektir. Yalnızca çok dikkatli bakan doktorlar bu kesiyi fark edebilir. Hastaların ten renkleri birbirinden farklı olduğu için bazı kişilerde bu kesi daha az belirgin olacaktır. Özellikle esmerler kesi izinin gizlenmesi konusunda daha avantajlıdır. Beyaz tenli hastalarda ameliyat sonrasında kesinin daha belirgin görünmesi normal bir durumdur ve bu iz zamanla silik hale gelecektir.

İç Bacak İnceltmede Farklı Teknikler Uygulanabilir

Estetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Alpaslan Topçu’nun bilimsel ve yenilikçi yaklaşımları ile bacak inceltme operasyonunuzu güvenle yaptırabilirsiniz. Kişiye özel tedavi planları sayesinde ihtiyacınıza ve sağlık durumunuza uygun uygulamalarla bacaklarınızı daha ince bir görünüme kavuşturabilirsiniz.