Dolgun ve Çekici Dudakların Sırrı Dudak Dolgusu

Daha dolgun dudakları olması isteyen kadınların en çok tercih ettiği estetik değişiklik dudak dolgusu yaptırmak oluyor. Yapısal olarak ince olan dudaklar, yaşlanmaya bağlı olarak cildin elastikiyetinde azalma yaşanması gibi sebepler nedeniyle daha da incelebiliyor. Bu aşamada ince dudakları kalınlaştırmak için kadınlar dudak dolgusu yaptırmak istiyor. Dudak dolgunlaştırma için günümüzde ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki farklı yöntem kullanılıyor. Ameliyat olmaya sıcak bakmayan kadınların öncelikli tercihi ameliyatsız yöntem oluyor. 

İdeal Dudak Şekli Nasıl Olmalıdır?

İdeal dudak; alt dudağın üst dudaktan biraz daha dolgun olduğu dudaktır. Ayrıca, üst dudağın eros yayı olarak adlandırılan kıvrımı belirgin olması, dudak konturunun belirgin olması, dudak derisinde pürüzlerin olmaması ve gülerken üst diş etleri görünmemesi gerekir. Doğal olarak kıvrımsız, ince; yani asitmetrik ve düz hatlara sahip dudaklara sahip olanlar ve yaşlandıkça dudakları hacmini kaybetmiş, şekli bozulmuş olanlar doğal dudak dolgusu yaptırabilir. Bunların dışında daha dolgun dudaklarla kendisini daha çekici hissetmek isteyenler de dudak dolgusu yaptırabilir.

Dudak Dolgusu Türleri Nedir?

Dudak ve ağız çevresine enjekte edilerek uygulanan birçok dermal dolgu türü vardır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanı içeriğinde hyaluronik benzeri maddeler olan dolgu malzemesi çeşitleridir. Hyaluronik asit sanılanın aksine zararlı bir madde değil insan vücudunda da bulunan doğal bir moleküldür. Bu madde sayesinde dudak hacmi artırılır. Ameliyatlı dudak dolgusu uygulaması lokal anestezi işlemi yapılarak uygulanır ve yaklaşık on dakika süren bir operasyonla tamamlanır. Operasyon esnasında ya da sonrasında herhangi bir yanma, ağrı, kaşınma ve sızı hissedilmez. Dudak dolgusu uygulamasından hemen sonra sonuç alınır. Yalnızca 1-2 gün dudaklarınızda hassasiyet yaşayabilirsiniz. Fakat, sanıldığı gibi dudaklarınızda his kaybı yaşamazsınız. Dudak dolgusu geçici ve kalıcı olmak üzere iki türde uygulanabilir. Geçici dolgu yapıldığında belirli bir süre sonra içerdiği malzeme vücudunuz tarafından emilerek absorbe edilir. Bu yüzden dudak şekillendirmek için aynı işlemi belli aralıklarla tekrar yaptırmanız gerekir. Kalıcı dudak dolgusu ise, uzman doktorların zorunlu durum olmadıkça tavsiye etmediği, geri dönüşün zor olduğu bir yöntemdir. 

Dudak Dolgusu ile Hacimli Dudaklara Kavuşun

Dudak dolgunlaştırmak için öncelikle dudak şekli; genel yüz hatlarınız ve gülümsemeniz göz önüne alınarak hesaplanır. Üst dudağınızın çukuru ile burnun tam ucu aynı noktada olması, alt dudağınız ile çenenizin yarattığı simetri, gülerken dudaklarınızın nasıl şekil aldığı gibi her ayrıntılara dikkat edilir. Hesaplamalardan sonra resim çizer gibi yüzünüze en uygun dudak tasarımı yapılır. Daha sonra dolgu uygulanmaya başlanır. Dudak dolgusu işlemi yapılırken yalnızca dudağın hacim kazanması değil, dudak kalbini belirginleştirmek ve dudağın daha cazibeli görünmesini sağlayacak kıvrımların belirginleştirmek amaçlanır. 

Dudak Estetiğinin Muhteşem Etkilerini Her An Hissedin

Güzel ve dolgun dudak yüz ifadenizi, mimiklerinizi ve duygusal olarak yansıttığınız ifadelerinizi etkiler. İnce, hacimsiz ve düz dudaklar her zaman mutsuz, endişeli veya sinirli bir ifadeye bürünmenize sebep olur. Estetik operasyonlar arasında dikkatli ve özenli bir şekilde yapılması gereken uygulamaların başında dudak dolgusu yer alır. Dudakta oluşan en ufak bir pürüzün, uçuğun bile ne denli rahatsız edici olduğuna bakılırsa dolgu işleminin önemi daha da gözler önüne seriliyor. Bu nedenle dolgu uygulaması için kesinlikle alanında uzman plastik cerrahlara başvurmanız gerekir. 

Ameliyatlı veya ameliyatsız dudak dolgusu yaptırarak siz de hayalinizdeki dudaklara kavuşun! Bu noktada dudak dolgusu ve diğer estetik operasyonlar konusunda güvenilir bir hekim olan Op. Dr. Alpaslan Topçu ile irtibata geçebilir, fiyatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.