Cildi Tazeyelen En Son Teknoloji – Hydrafacial

Cildi Tazeyelen En Son Teknoloji: Hydrafacial

Dünyanın FDA onaylı tek düzenli cilt bakım cihazı olan hydrafacial, birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılan yüksek teknolojiye sahip bir cihazdır. 2015 yılında en iyi cilt yenileme tedavisi olarak seçilmiştir. Kullandığı vortex teknolojisi ile cilde hasar vermeden yenilenme imkanı sağlar. Her cilt tipine her yaşa ve cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilen son dönemin en ses getiren cilt bakım cihazı olmayı başarmıştır. Boyun, yüz ve dekolte bölgelerindeki hasarları onarma konusunda oldukça başarılı olan hydrafacial onardığı bölgelerin uzun yıllar korunmasında da etkilidir. Bu teknoloji sayesinde ciltte yenileme, tedavi etme ve sonrasında koruma işlemlerini bir arada yapabilen kombine bir sistem elde edilmiştir. Hydrafacial nedir sorusuna kısaca yanıt vermek gerekirse temizleme, soyma, nemlendirme ve koruma işlemlerinin tek bir cihazla yapılabildiği kombine bir bakım demek yanlış olmayacaktır. Tüm bu işlemler sonrasında sosyal hayattan soyutlanmadan genç ve bakımlı bir cilde sahip olarak güzelleşmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Her Adımda Gençleşin: Temizleme ve Arındırma

Zamanla sağlığını ve elastikiyetini kaybeden cilt sarkmaya ve renk değiştirmeye başlar. Gerekli müdahalelerde bulunulmazsa geriye dönüşü zor hasarlar bırakabilir. Hydrafacial tüm cilt tipleri için uygun bir cilt bakımı cihazıdır. Ciltteki renk tonu eşitsizliği, donukluk, akne izleri, tıkalı ve genişlemiş gözenekler ile ince çizgi ve kırışıklık gibi pek çok soruna çözüm getirir. Bu aşamada cilt vakumlu bir cihazla derinlemesine temizlenir. Derinlemesine temizlenen cilt beslenir. Tam anlamıyla cilt tüm yağ ve kirden arındırılır ve daha sonraki aşamalarda kullanılacak serumların nüfuz etmesi kolaylaştırılır. Temizleme ve peeling işlemi cilt bakımında en önemli aşamayı oluşturur.

Cildinizi Yenileyin: Peeling ve Nemlendirme

Mikrodermabrazyon işlemi için cilt peeling ile tüm ölü deri tabakasından kurtarılır ve yenilenme için nemlendirme işlemine hazırlanır. Bu işlemle cilt üzerindeki akne ve yara izi gibi çıkıntılı görünümden kurtulmak amaçlanır. Cilt yeni doku oluşturmaya çalışırken alttaki pürüzsüz tabaka ortaya çıkar. Bir anlamda cilt doğal tepkisiyle hasarlı bölgeyi onarmaya çalışır. Nemlendirme ve serumlarla bu aşama desteklenerek en mükemmel sonuç hedeflenir. Kullanılan solüsyonlardan bazıları Dermabuldier Peptide Complex, Antiox-6, Beta-hd skin solution’dur. Her bir serum farklı bir cilt hasarını onarmaya yarar. Burada kullanılan serumlar cildin ihtiyacına uygun olarak uzman tarafından seçilmelidir. Hydrafacial cilt bakımı doğru serum seçimleriyle desteklendiğinde cildin elastikiyeti artar, ince çizgi ve kırışıklar kaybolur. Cilt yüzeyindeki renk eşitsizliği dengelenerek duru bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Zamanı Geriye Sarabilirsiniz: Onarma ve Koruma

Hydrafacial uygulamasının son aşamasında led terapi işlemi uygulanır. Böylece ciltteki hasarlar kolajen doku uyarılarak onarılmaya çalışılır. İşlem sonrasında cilt ödemi azaltılarak kan dolaşımı etkili hale getirilir ve sıkı bir doku elde edilmiş olunur. Yaklaşık 30-40 dakika süren tüm bu aşamaların son dokunuşu mavi led ile yapılır. Akneye sebebiyet veren bakteriler bu kısımda ciltten uzaklaştırılır. Böylece yatıştırılarak nemlenmiş cilt koruma altına alınır ve uzun süre muhafaza etmesi sağlanır.

Hydrafacial uygulaması her mevsimde yapılabilen bir uygulamadır. Cildi tahriş etmeden onarım sağladığı için aynı gün içerisinde normal hayata dönülebilir. Görünür bir yan etkisi yoktur. Ciltteki kusurların derecelerine göre uzman tarafından hydrafacial uygulamasının ne sıklıkla yapılması gerektiği belirlenmelidir. Ortalama olarak ayda bir kez uygulama yapılır. 4-6 seans tekrarlanarak cildin en iyi seviyeye gelmesi amaçlanır. Yılda 1-2 kez tekrarlanarak hydrafacial ile cildin sağlıklı kalması desteklenmiş olur. Seans sıklıkları ve cildin durumu göz önüne alınarak hydrafacial fiyat belirlemesi yapılabilir. Ayrıntılı bilgi için Op. Dr. Alpaslan Topçu ile irtibata geçebilirsiniz.