Emsculpt sadece inatçı yağ bölgelerinin zayıflamasına yardımcı olmuyor aynı zamanda daha belirgin karın kası, daha sıkı bir popoya sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca bu sonuçlar hiçbir ameliyat ya da enjeksiyon da içermiyor. Yoğun elektromanyetik enerji kullanılarak gerçekleştirilen Emsculpt, kasların dakikada 20 bin kez kasılmasını sağlayarak kas dokusunun oluşturulmasına yardımcı olurken yağın azaltılmasını da mümkün kılıyor.

Emsculpt aynı zamanda orta derecede çoğunlukla hamilelik döneminde oluşan karın kaslarının ayrılması durumuna denilen diastasis rektinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Hatta bu uygulamanın benzerlerinden bir farkı var; sadece kilo vermek isteyenler arasında değil aynı zamanda kilo almak isteyenler arasında da popüler olması. Araştırmalar dört Emsculpt uygulamasından sonra ortalama yüzde 16 oranında kas oranında artış görülürken bel kalınlığının yüzde 19 oranında azaldığını göstermekte.

Emsculpt Kimler İçin Uygundur?

İdeal kilonuza yakınsanız fakat diğer taraftan daha fazla karın kası ya da kalkık & yuvarlak popo isteyen hastalarımız için uygundur. Emsculpt özellikle fiziksel olarak aktif olan fakat istediği görüntüye ulaşmak için desteğe ihtiyacı olanlar için tercih edilecek bir uygulamadır. Eğer; kalp ile ilgili sorunlarınız varsa ya da felç geçirdiyseniz, hamileyseniz, uygulama yapılacak bölgenin yakınlarında bir ameliyat geçirdiyseniz, fıtığınız varsa, çok fazla kilo vermek istiyorsan, implantın varsa, kalp temposunu ayarlayan alet varsa bu uygulama uygun değildir.

Emsculpt Uygulamasının Süreçleri

Emsculpt tedavisi için ayrı bir hazırlık yapmak gerekmiyor. Eğer karın kaslarını hedef alıyorsanız, sırt üstü, eğer arka bölgeleri tedavi etmek istiyorsan yüz üstü rahatça uzanmanız gerekiyor. Doktorunuz tedavi uygulanacak bölgeye öncelikle kauçuklu yastığı bağlıyor. İlk seansta, uygulama en düşük seviyede başlatılır. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjisi hedef bölge kaslarına gönderilmeye başladığında, kasılmaları hissediyorsunuz.
30 dakika boyunca, kasılmalar bir algoritmayı takip ediyor. Bazen daha hızlı bazen daha yavaş bazen daha güçlü oluyor. Başta çok yoğun hissedebiliyorsun ama çoğu insan birkaç dakika içerisinde alışıyor. Emsculpt’ın elektromanyetik enerjisi kaslarınızın kendi yaptığın egzersizler ile erişebileceğinden çok daha güçlü bir şekilde kasılmasını sağlıyor.
Ortalama 30 dakika sonra, tedavi bitiyor ve terlemeden, acı çekmeden 20000 crunch ya da squat yapmış gibi oluyorsunuz. Her bir tedavi oldukça kolay ve hızlı olarak gerçekleşmekte ve iyileşme-toparlanma dönemine de ihtiyaç duyulmuyor.

Sonuçlar Ne Zaman Hissediliyor?

Çoğu insan ilk seanstan sonra farkı hissetmektedir. Daha fazla seans sonuçların iyileşmesini sağlıyor. Emsculpt’ın yaratıcısı iki hafta boyunca ikişer seans yapılması gerektiğini söylemekte. Buna rağmen ihtiyaç ve hedefleriniz doğrultusunda doktorunuz daha farklı bir tedavi programı yazabilir.

Risk ya da Yan Etkisi Bulunuyor Mu?

Şu ana kadar yapılan çalışmalara göre güvenlik açısından olumsuz bir sonuç bulunmuyor. Fakat vücudunuzda herhangi bir metal bulunuyorsa (kalp pili vs) bu işlemi yaptırmamanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.